תנועה עם כוחות הטבע #2
ריקוד, הליכה ומה שבינהם

5 ימי תנועה, למידה ושכלול

בהנחיית ניצן לדרמן, גליה צור ואביטל בר צורי

22-26.9 בסטודיו פנטהריי בקיבוץ גניגר

בואו להכיר ולהעמיק בשיטת אקסיס סילבוס

שיטת אקסיס סילבוס משלבת עבודת רצפה ועמידה עם חומר בנוי או באימפרוביזציה, בעבודה אישית ובזוגות, עם חקירת תחושת הגוף פנימה ואל החלל הפיזי והאנושי הסובב אותנו.

זהו מרחב המזמין למיפוי, ניתוח, חשיבה וחקירת תיאוריות בנוגע לתנועה, במטרה לשכלל או עבודתנו הגופנית ולתת כלים לכל אחת אחד להגן על עצמם מפני פציעות, ע"י הכרת מבנה הגוף והכוחות הפועלים עליו.

העבודה שואבת מתוך מאגר מידע המקיף ידע מעולמות המדעים הקשורים לגוף הנע כגון אנטומיה פיזיקה ושילובם – ביומכניקה. 

מאגר מידע זה גדל ומתעדכן תדיר בהתאם לגילויים מדעיים וניסיון מצטבר של העוסקות והעוסקים בתנועה דרך עדשה זו.

האקסיס-סילבוס הינו גם שם המארג האנושי של האינדיבידואלים המרכיבים אותו, הפרושים ברחבי עולם, קשורים בסקרנותם ואהבתם לשילוב החי של תיאוריות מדעיות ופרקטיקות תנועתית, התורמים יחד ובונים את מאגר המידע דרך שיעורים, סדנאות , מפגשי לימוד תיאורטיים-פיזיים ומחקרים אישיים וקבוצתיים.

אשה מרימה רגל בסטודיו ועומדת להסתובב

מה הגוף שלך עושה בשאר הזמן כשהוא לא רוקד?

"כשאתה רקדן אתה יכול לעבוד הרבה שעות על טכניקה ולעקוב אחרי חוקי אסטטיקה שונים אבל מה קורה בשאר היום שלך? איך אתה מגיע לכיתה? מה קורה ברכבת? מה הגוף שלך עושה בשאר הזמן, כשאתה לא "רוקד"?״ (סטיב פקסטון)

הליכה, כמו גם הנשימה, היא פעולה כמעט אוטומטית שאנו עושים מבלי ממש לתת לה תשומת לב. כמו שאין שני אנשים שנושמים באותו האופן כך גם אין שני אנשים הצועדים באותו האופן. דרך ההליכה שלנו מהווה את החתימה שלנו, איפה אנו שמים דגש לאורך ההליכה? איך המנח של הטורסו שלנו ביחס לאגן ולכפות הרגליים? מה קורה בשדרה בזמן שאנחנו צועדים?

״הנח לרגליי ללכת למקום שליבי אוהב, פתח ליבי לאהוב את המקום אליו רגלי הולכות״ (תמר דובדבני)

להעמיק בחווית ההליכה

השנה ב׳תנועה עם כוחות הטבע׳ נחבר את הידע התיאורטי לרצפי ריקוד דרך עבודת רצפה, פרטנרינג וקפיצות – לחווית ההליכה.

בקורס ננוע גם דרך האישי וגם דרך הקבוצתי. ההליכה מאפשרת לנו להקשיב זה לזה, לקבל את הכוח שיש בתוך קבוצה הולכת. ללכת קדימה וביחד תוך כדי מודעות למה שאנו משאירות מאחור. מהמקום האישי והקבוצתי אליו אנו מתקדמות וממנו אנו הולכים, אל הפרטיקה של הנחת הרגל והעברת המשקל אל האדמה הנושאת אותנו אל היעד האישי והקולקטיבי.

מתוך תחומי הידע של אנטומיה, תנועה התפתחותית, תהליכים אבולוציונים ועוד נעמיק בתנועת ההליכה הזו שהיא לכאורה מאד פשוטה וכולנו עושים אותה יומיום אך גם מאד מאד מורכבת ולעולם משתנה ומשפיעה על ההתנהלות שלנו בעולם.

רקדנית מרימה רגל אחורית ושולחת את הגב קדימה

אז מה מצפה לנו?

מבנה השבוע

הקורס מתרחש בין ה- 22-26.9 ראשון עד חמישי.

לאורך הבוקר החל מ 9:30 ועד הצהריים ישנם שני שיעורים המוקדשים בעיקר ללימוד אקסיס סילבוס ומעבר על רצפי תנועה המתפתחים מיום ליום וכל יום אחר הצהריים ישנו מפגש ארוך יותר המועבר באופן משותף ומעמיק בדרכים נוספות לגעת בנושא ההליכה וכן נותן זמן לאינטגרציה של חומרים שנלמדו לאורך הבוקר. 

בימים שני ורביעי בין 20:00-21:30 יהיו ארועים מיוחדים כגון ערב אלתור והופעות, הרצאה ו/או ג׳אם ושיעור קונטקט אימפרוביזציה. 


** ניתן גם להירשם לחלק מהשבוע אך למינימום של יומיים.

***ניתן להירשם רק לבקרים

לינה

הארוע כולל אפשרות לינה בסטודיו. מוזמנים ומוזמנות להישאר איתנו ולהרגיש את התחושה של קבוצה לומדת וחיה יחדיו. יש אפשרות גם ליסוע הביתה או לחפש סבלט באזור. 

אוכל

האוכל באינטנסיב הוא באחריות המשתתפים. בארוחות צהריים ניתן ללכת לחדר האוכל בקיבוץ (בעלות של בין 25-35 שח לארוחה) בשאר הזמנים ניתן לבשל ולהשתמש במטבח המאובזר בסטודיו. בקיבוץ גם יש מרכולית למי שרוצה לרכוש מוצרים אך ניתן לשלם בה במזומן בלבד. 

* For an English description please write to pantarhei.movement@gmail.com

יש לכם/ן שאלות לפני ההרשמה ?
מוזמנים/מוזמנות להשאיר פרטים

[scallacf7 scallacampid="הרשמה לקורסים וסדנאות"]

על המנחות

ניצן לדרמן

 

רקדנית, מורה למחול ויוצרת עצמאית החוקרת את ההקשרים בין חוויה וקוגניציה, תנועה ותודעה. בוגרת האקדמיה למחול SEAD בזלצבורג, הסדנה למחול בגעתון ותכנית ׳כלים׳ לכוריאוגרפיה.

ניצן מלמדת מחול עכשווי המבוסס על לימוד אנטומיה חוייתית ועקרונות הביומכניקה. היא מורה מוסמכת מטעם ה- Axis Syllabus Interenational Research Meshwork, בוגרת התכנית SomaticBODY Training וכיום מנהלת את תכנית ההכשרה בישראל ומלמדת לצידה של יוצרת התכנית, כריסטין קול (ארה״ב). נכון להיום, תלמידת תואר שני למדעי המחול באוניברסיטת ברן בשוויץ, בו היא מתמקדת בהפחתת burnout ע״י שימוש בתרגול סומטי בעולם המחול המקצועי.

גליה צור

סקרנית תנועה, מחוללת ונמשכת אל מרחבי תנועה שונים – בחיי היום-יום, בסטודיו ועל הבמה, בשדות הלמידה, ההוראה והמחקר.

גליה מלמדת אקסיס-סילבוס ו/או אנטומיה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בחוג למחול בפקולטה לאומנות בסמינר הקיבוצים, בתכנית להכשרת מטפלים בשיטת אילן לב ובאירועים מגוונים בארץ ובעולם.

גליה מובילה את תוכנית סדנעומק ומנהלת בשותפות את גופאדם – בית לתנועה בירושלים – תוכניות העשרה בתנועה לאלו בחיפוש אחר צמיחה משותפת דרך תנועה מעשירה, מאתגרת ומהנה.

אביטל בר צורי בתנועה של ידיים

אביטל בר צורי

 חושבת שלחקור תנועה זו פעולה אינסופית ומשם ניגשת לכל עשייה שקשורה בה. מטפלת בתנועה (MA) ובעלת תעודת הסמכה של שיטת לאבאן ברטנייף,  מתרגלת ומלמדת קונטקט אימפרוביזציה, מורה לפילאטיס, מטפלת במגע ומטפלת סומטית וכן בתהליכי הסמכה של תכנית Somatic Experiencing. 

אביטל מנהלת ומנחה בבית הספר 'נענע למחול ותנועה סומטית' בשותפות עם גליה צור וכן מנהלת את מרכז פנטהריי בעמק יזרעאל. אביטל מלמדת בארץ ובחו״ל ונהנית לגלות דפוסים ולשנות אותם.

״צעד צעד כל צעד קטן הוא אהבה נגלית שירה נראית״ (אביב גדג׳)

עלויות

עלות כל חמשת הימים בהרשמה מוקדמת עד ה 1.9.24 היא 420*5 תשלומים, סה״כ רק 2100 שח.
לאחר ה 1.9 עלות הקורס הינה 500*5 תשלומים, סה״כ 2500 ש״ח.

*עלות יום הינה 450 ש״ח (ניתן להגיע למינימום יומיים)ֿ
** עלות רק שיעורי בוקר הינה 1300 ש״ח (9:30-13:30)
*** אין צורך להוסיף כסף על הלינה אולם לא ניתן לקבל הנחה במידה ולא ישנים בסטודיו

מדיניות ביטולים

עד חודש לפני הקורס ניתן לקבל את התשלום לקורס חזרה בהורדת 100 שח עלות תפעול


עד שבועיים לפני הקורס ניתן לקבל חצי ממחיר הקורס 
במידה וביטלתם את ההשתתפות במהלך השבועיים לפני הקורס לא ניתן יהיה לקבל את הכסף חזרה אולם ניתן לקבל את חלקו כזיכוי לארועים אחרים במרכז פנטהריי.

רקדנית בסטודיו שולחת את התנועה לאחור עם הרגל

יש לכם/ן שאלות לפני ההרשמה ?
מוזמנים/מוזמנות להשאיר פרטים

[scallacf7 scallacampid="הרשמה לקורסים וסדנאות"]
רקדנים בסטודיו שולחים ידיים למעלה

מחכות כבר לרקוד יחד

הצטרפו לעדכונים

מוזמנים ומוזמנות להרשם לקבלת עדכונים על הפעילות

דילוג לתוכן