"עולם המים של הגוף"
קורס BMC®️

3-5.7 בסטודיו פנטהריי 
בהנחיית איילת יקותיאל
תמונה: Edu Parás Salazar

הקיץ הזה הוא בשבילך

אחרי השנה הכל כך מורכבת שעברנו כולנו, ובעיצומה של תקופה חסרת וודאות אנו מאמינות שהקרקוע והחזרה לגוף הם התשובה. 

כמטפלים במגע ותנועה, רקדנים או עוסקים בפסיכותרפיה גופנית ועוד , תמיד עולה השאלה: איך לייחד את מה שאני עושה, איך להוסיף עוד רבדים של הבנה?

 שיטת BMC היא בדיוק התוספת שלך לקליניקה שתייחד אותך ותתן לך עוד כלים לעבודה עם לקוחות.

קורס הקיץ בלימודי BMC הוא קורס שיפתח לך דרך חדשה להתבונן על מערכות הגוף מבפנים. זהו קורס שיתן לך ידע מקצועי אשר עובר בדרכה הכל כך מיוחדת של שיטת Body Mind Centering  בה המהות וההבנה נתפסות מתוך הגוף.

הקורס הזה הוא הראשון מבין קורסים נוספים שבהמשך ישפכו אור על עוד ועוד מערכות הגוף. הפעם בחרנו להתעמק במערכת הנוזלים של הגוף והדרך בה היא כל כך משמעותית בתוכנו.

צפו בסרטון של איילת בשיעור BMC

נוזלים בתנועה

גופנו הוא מארג מפואר של נוזלים במצבי צבירה ונתיבי זרימה מגוונים. חקירה של מערכת הנוזלים מעצימה את יכולתנו לחוש את התנועה המתמדת המפעמת בגוף החי ומעניקה יכולת להתחבר למה שזז בנו, ולזוז אתו, בתוכו וממנו בזרימה.בסדנה נחקור ונשחק עם המאגר העשיר של איכויות, מקצבים ודימויים חיים העולים מגוף הנוזלים הפנימי ויחסו הרגיש והגמיש לסביבה בה הוא רוקד.  במהלך השבוע נעבוד עם מגע, חומר עיוני, אלתור בתנועה והגפנה.


במערכת המים של כדור הארץ ישנן תחנות: ים, עננים, גשם, גבים, מי תהום, נביעות ומעיינות, בריכות, נחלים ונהרות החוזרים לים. המים עוברים דרך התחנות ובכל תחנה מתערבבים עם חומרים שונים, זורמים בכלי קיבול מגוונים ומחליפים מקצבים ומאפיינים. בדומה לכך ולמעשה כחלק ממשחק התחנות של מארג המים גם בגופנו תחנות שונות: דם, לימפה, נוזל תוך-תאי ובין תאי, נוזל המוח והשדרה, הנוזל הסינוביאלי ועוד. בסדנא נבלה בתחנות השונות, נלמד באופן חוויתי את תפקידן ותנועתן ונזרום ביניהן.  

Body Mind Centering®

הנה שיטה המנגישה אנטומיה ופיזיולוגיה חווייתית, אמבריולוגיה, דפוסים פסיכו-פיזיים ותנועה התפתחותית דרך מגע, תנועה, קול, למידה משותפת, עבודה סומטית ודמיון. מעמיקה את הקשר, וההקשבה אל גופנו ואל הריקוד התמידי המתקיים בתוכנו וביחסינו עם הסביבה ושואבת השראה מעושר המקצבים, האיכויות, הסיפורים, המאפיינים והמסתורין של הגוף.

 

הגישה פותחה על-ידי בוני ביינברידג׳ כהן וממשיכי.ות דרכה. ייחודיותה מתבטאת בספציפיות בה אנו חוקרים.ות ומטמיעים.ות כל אחת ממערכות הגוף באופן אישי כמו גם קבוצתי, בסקרנות, פרימה וחיווט מחודש של דפוסים (re-patterning) ושימוש בשפה מבוססת גוף לתיאור יחסי תנועה-תודעה, וגוף-נפש. 

תהליך הלמידה של BMC® הינו תהליך יצירתי של גילוי עצמי. כל משתתף.ת הוא/היא בו זמנית הלומד.ת והנושא הנלמד. כשהמטרה העוטפת היא לגלות קלות, נוכחות, בחירה וזרימה בתהליכי התהוות והשתנות. 

שתי נשים יושבות קרובות ואחת שמה מגע על בית החזה והשכמה של השנייה בזמן שהיא זזה

אז מה מצפה לנו?

מבנה הקורס

הקורס מתפרש על גבי 3 ימים מלאים.

בכל אחד מהימים נלמד במשך 6 שעות מלאות 

 סדנת בוקר: 9:30-12:30 

הפסקת צהריים: 12:30-15:00

סדנת אחה"צ – 15:00-18:00

בערבים ניתן יהיה לתרגל יחד, לתת מגע, לעשות ג'אם או כל דבר שהקבוצה תרצה ליצור. 

 

תאריכי התכנית וביטולים

3.7.2024-5.7.2024

ימים ד'-ו

תאריך הרשמה מוקדמת עד ה 18.6

ניתן לבטל הרשמה לקורס עד שבועיים לפני התאריך (18.6) והכסף יוחזר פחות עמלת תפעול בסך 100 שח. במידה ונמצא לכם מחליף לקורס יוחזר כל הסכום. בביטול בין ה 18.6 לבין תאריך תחילת הקורס לא יוחזר התשלום, אולם במידה ויימצא לכם מחליף נחזיר את הסכום המלא.  
*במידה ולא הצלחתם להגיע לקורס ניתן להשתמש בתשלום כזיכוי עבור ארוע אחר במשך שנה

עלויות

עלות לשלושה ימים מלאים בכל טוב 

הרשמה מוקדמת : 1150 ש"ח בחלוקה להוראת קבע לשלושה תשלומים רק 380 שח לתשלום.

בהרשמה מאוחרת: 1450 ש"ח מחולקים לשלוש 

ניתן להגיע ליום בעלות של 450 שח בהרשמה המוקדמת, 500 בהרשמה מאוחרת

 

מורה למחול מראה תנועה של גל עם ידיים כלפי מעלה

אוכל

האוכל הוא באחריות המשתתפים. בארוחות צהריים ניתן ללכת לחדר האוכל בקיבוץ (בעלות של בין 25-35 שח לארוחה) בשאר הזמנים ניתן לבשל ולהשתמש במטבח המאובזר בסטודיו. בקיבוץ גם יש מרכולית למי שרוצה לרכוש מוצרים אך ניתן לשלם בה במזומן בלבד. 

לינה

הארוע כולל אפשרות לינה בסטודיו אולם היא אינה חובה. מוזמנים ומוזמנות להישאר איתנו ולהרגיש את התחושה של קבוצה לומדת וחיה יחדיו. יש אפשרות גם ליסוע הביתה או לחפש סבלט באזור. 

תחבורה

לגניגר ניתן להגיע באוטובוס העוצר בכניסה לקיבוץ _מרחק 7 ד' הליכה מהסטודיו. כמו כן ניתן להגיע לתחנת הרכבת כפר ברוך ונוכל לדאוג לכם לטרמפ (מרחק של 5 ד' נסיעה מהסטודיו).
חנייה באזור יש בשפע.

מנחת הקורס

איילת יקותיאל

איילת יקותיאל, בוגרת SEAD – האקדמיה למחול עכשווי באוסטריה, ותכנית ״כלים״- גוף לעבודה כוראוגרפית, בת- ים. מוסמכת כמורה – Somatic Movement Educator בשיטת ®️Body Mind Centering (פיזיולוגיה חוויתית, אמבריולוגיה ותנועה התפתחותית) מורה מוסמכת לוויניאסה יוגה, וכן הנה מורה מוסמכת של ה Axis Syllabus. לומדת בתכנית להכשרת מטפלים בשיטת ®️Body Mind Centering.

איילת עבדה כרקדנית ויוצרת עם ועבור להקות ויוצרים בישראל ובחו״ל. היא חברה בקולקטיב אוגוסטין וכן יוצרת ומורה עצמאית המלמדת ומופיעה ברחבי העולם.

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם

[scallacf7 scallacampid="הרשמה לקורסים וסדנאות"]

לכל מה שעוד קורה בסטודיו פנטהריי לחצו כאן 

הצטרפו לעדכונים

מוזמנים ומוזמנות להרשם לקבלת עדכונים על הפעילות

דילוג לתוכן