על תנועת ההתמדה ושינוי קטן של אור

ג'ני וזוהר בתנועה משותפת בישיבה וידיים נוגעות ויוצרות צורה

"יש חלומות שצריך לחזר אחריהם,

לחלום אותם שוב ושוב,

ללטף אותם בין קפלי הלילה.

עד שיהיו בטוחים

שטוב עבורם

להתגשם". (ענת הרפז)

הי [[שם]] אני מקווה שהימים הללו של חג החנוכה מכניסים אור לחייך.

יש לי חלום להנגיש תנועה וגוף לכמה שיותר א.נשים. חולמת על קהילה של א.נשים שמתחברת סביב האהבה לריקוד, סביב התקווה שהחיבור בין גוף לנפש יכול לייצר שינוי. יש לי חלום שהשינוי שנוצר מתוך מרחבי התנועה וההכרות עם עצמנו כא.נשים נעים.ות יניע תהליכים פנימיים וחיצוניים בנו ובעולם.

אני מבינה יותר ויותר שחלומות הם דבר שיש לחלום בתנועה של גלים, על גבי הרבה אמונה ובטחון. אני מרגישה כיצד כוחה של התמדה, כוחה של קריאה ברורה אך מתמשכת ומתמידה לשינוי נשמעת ושינוי מתהווה מתוכה. בתנועה, כוחה של האינרציה הוא מדהים. כל תנועה שכבר מתחילה יש לה אינרציה משל עצמה. לפעמים חשוב מאד לדעת לעצור אותה כדי לא ללכת סתם כך לאותו הכיוון ולפעמים בעיקר לדעת להשתמש בה כך שכבר נוכל להשתמש בכח שקיים ולהניע אותו הלאה.

השבוע חגגנו את הלילה הארוך בשנה. זה רגע כזה קסום כי יום אחריו מתחילה תנועה נגדית. אנחנו לא יכולים לשים לב לדקויות השינוי כי זה קורה באופן כל כך מעודן וקטן – רק עוד חודש חודשיים פתאום נראה שהשמש שוקעת מאוחר יותר. אבל הנה, השינוי כבר כאן והוא מתחיל בקטן.

אני מרגישה שיחד איתך נייצר שינוי ונבקש עולם קשוב יותר, מודע יותר, מחובר יותר ומלא בתנועה אנושית ערה ואוהבת. דרך למידה והעמקה בתנועה או בכל דרך אחרת שמבקשת חיבור נוצר שינוי קטן. אולי הוא לא מורגש כעת אבל וואי וואי תוך תקופה נוכל להתבונן ולראות את פירותיו.

בשבוע האחרון כבר התקיימו בפעם השנייה שיעורים של מחול עכשוי לבעלי נסיון עם אורן טישלר ושיעור מחוללות שינוי לנשים עם הדס האוזמן אגמון. זיו ממשיכה עם חוג המחול עכשווי מההתחלה עם קבוצה מתוקה ו'נעימה' נעות את המקצועיות הצוענית שלהן. התכניות של נענע השנתיות וכן התכנית השנתית של אמנות הגילוי נהיות מעמיקות ומרגשות משבוע לשבוע. 

כמה נחת ועושר וכל כך נשמח לכל הצטרפות ושותפות.

אביטל בר צורי בתנועה של ידיים

אביטל בר צורי

מנהלת את סטודיו פנטהריי מנהלת שותפה בבית ספר 'נענע- תנועה מהפנים אל החוץ'. מטפלת בתנועה, מנחה מרחבי קונטקט ואימפרוביזציה, ומומחית בשיטת לאבאן ברטנייף. מאמינה מאד בקשר בין התנועה והגוף לבין הנפש והדפוסים שלנו. חוקרת שוב ושוב את הקשר שבין התנועה בסטודיו לחיים עצמם.

שתפו >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פנטהריי- מקום לתנועה ויצירה, מרחב שמבקש לקרב את עולם התנועה , המחול והחיבור שבין הגוף והנפש לכך אחד ואחת שחפצים.ות בו. המרחב שלנו ממוקם בקיבוץ גניגר בלב עמק יזרעאל. 

סדנאות וסופי שבוע

11/09
| 09:30-13:30
עם אביטל בר צורי
תנועה ~ מסע ~ טקס סדנה ייחודית לנשים על הקשר שבין היד ללב
08/10
| 9:30-13:30
עם אביטל בר צורי
תנועה ~ מסע ~ טקס סדנה ייחודית לנשים החוקרת את היכולת לשמוט, להיעזב ולראות מה יכול לצמוח.

הרשמו לניוזלטר של פנטהריי

״עולם המים של הגוף״
קורס קיץ על הנוזלים בגוף בשיטת bMC

3-5/7

הצטרפו לעדכונים

מוזמנים ומוזמנות להרשם לקבלת עדכונים על הפעילות

דילוג לתוכן