על אגן וחלומות …..

היום במפגש באחת הקבוצות של 'נענע – תנועה מהפנים אל החוץ' עבדנו עם האגן. האגן הזה שהוא פשוט כלי מרתק, קערה שיש בה כל כך הרבה במה לגעת. אחת האמירות של ברטנייף שאני מאד אוהבת היא שבחברה המערבית יש 7 אינצ'ים מתים. כלומר יש אזור שלם ששכחנו שצריך לדעת להניע ולתת לתנועה לעבור דרכו.

אני חושבת שבין שנות ה50 להיום כבר השתנו דברים וברוך ה' הרבה מדברות אגן ועם זאת כולנו (כולל אותי) נושאות ונושאים בתוך האגן הזה סיפורים שלמים שזקוקים למרחב לצאת בו החוצה.

אחת ההבנות היום הייתה שמתוך התנועה של האגן אפשר לשחרר כאבים, אפשר ליצור יצירות וגם כמה משחקיות יש כשמסכימות להרפות אותו לתוך הקשר המופלא שלו לראש. כי בעצם האגן לא יושבת לבדה בעולם היא מחוברת דרך השדרה אל הקודקוד של הראש.

כן ככה אני מעבירה את הימים שלי בהסתכלות על שדרות של א.נשים, בהתבוננות על איך שחרור של כמה חוליות בקצת השדרה בחיבור לראש משפיע באופן פלאי על הדרך בה האגן נע ובהשתאות מכמה תובנות יכולות לקרות בזכות כאלו רגעים.

אתמול יאיר אמר לי שהוא מבין יותר ויותר שבתוך התקופה הנוראית שאנחנו חלק ממנה עם מינויים של אנשים עם דעות פשוט חשוכות, בחירות בלתי הגיוניות, התבטאויות שבא למות ועוד הדרך היחידה להתמודד היא לייצר בועות בהן יש אלטרנטיבה.

יכול להיות שזו דרך שיש בה מן הבריחה מהמציאות אבל בחוויה שלי זו הדרך שבה אני מסוגלת ללכת. פתאום כשהוא אמר את זה הייתה לי הבנה ממש משמעותית שהעבודה אצלנו בפנטהריי והעבודה בנענע ובאמנות הגילוי בתנועה ובסופי השבוע הם כולם ניסיון להציע לא.נשים אלטרנטיבה להתבוננות על החיים, להתמודדות עם קשיים, עם כאבים ועם מצוקות. בסוף זו באמת הדרך בעיני לנסות להביא לתיקון ולהפגיש עוד ועוד אנשים עם האפשרויות הללו.

יש לי חלום לאט לאט להצליח לצאת מהבועה שמאפשרת לחברה מאד מסוימת להיחשף לעבודה שלנו ולהביא אוכלוסיות נוספות פה לסטודיו להיפגש עם גוף ועם תנועה. אשמח ממש לרעיונות וחיבורים אולי במועצה, או בעמותות מסוימות. כל מחשבה תתקבל בברכה!

אביטל בר צורי בתנועה של ידיים

אביטל בר צורי

מנהלת את סטודיו פנטהריי מנהלת שותפה בבית ספר 'נענע- תנועה מהפנים אל החוץ'. מטפלת בתנועה, מנחה מרחבי קונטקט ואימפרוביזציה, ומומחית בשיטת לאבאן ברטנייף. מאמינה מאד בקשר בין התנועה והגוף לבין הנפש והדפוסים שלנו. חוקרת שוב ושוב את הקשר שבין התנועה בסטודיו לחיים עצמם.

שתפו >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פנטהריי- מקום לתנועה ויצירה, מרחב שמבקש לקרב את עולם התנועה , המחול והחיבור שבין הגוף והנפש לכך אחד ואחת שחפצים.ות בו. המרחב שלנו ממוקם בקיבוץ גניגר בלב עמק יזרעאל. 

סדנאות וסופי שבוע

11/09
| 09:30-13:30
עם אביטל בר צורי
תנועה ~ מסע ~ טקס סדנה ייחודית לנשים על הקשר שבין היד ללב
08/10
| 9:30-13:30
עם אביטל בר צורי
תנועה ~ מסע ~ טקס סדנה ייחודית לנשים החוקרת את היכולת לשמוט, להיעזב ולראות מה יכול לצמוח.

הרשמו לניוזלטר של פנטהריי

״עולם המים של הגוף״
קורס קיץ על הנוזלים בגוף בשיטת bMC

3-5/7

הצטרפו לעדכונים

מוזמנים ומוזמנות להרשם לקבלת עדכונים על הפעילות

דילוג לתוכן