אז ככה אימפרוביזציה שינתה לי את החיים

והפעם קצר ולעניין

איך תרגול אימפרוביזציה משפיע על החיים?

שימוש במשפטים שעלו לאורך הזמן ב'נענע' חלקם שלנו וחלקם של תלמידים.

1. אלתור זה מעבדה של החיים עצמם- במרחב של אלתור אנחנו מתרגלים אינטימיות, ציפייה, רגעים של אמון , רגעים של נטישה, פחד , חוסר אונים ועונג אינסופי. האפשרות לחוות את כל טווח הרגשות הזה מאפשר ממש מעבדה סטרילית ופשוטה  אבל גם נוגעת ומעמיקה של איך אני מתנהגת במצבים כאלה ואיך בא לי באמת להתנהג.

2. הזדמנות למדוד עלי תנועה של אחרים – כל כך הרבה פעמים אנחנו או נמנעים ומפחדים מ'לגנוב' רעיונות של אחרים או נורא נורא רוצים להיות מקוריים, יחודיים, הדבר הכי מעניין. כשמתרגלים אימפרוביזציה לאורך זמן מגלים שהיופי האמיתי מתחיל כשאני מתחילה לפתוח אנטנות ולגלות מה אנשים אחרים עושים, להתלהב, לקבל השראה ולנסות את זה גם. כך אני ממש "מודדת" תנועה של אחרים עלי.

4. להיות ב100 אחוזי נוחות – כשאנחנו בסטודיו אנחנו כל הזמן שואפים למצוא את הרגעים של התנוחה=תנועה ומנוחה יחד. האפשרות כל הזמן לנוע ולהיות ביחסים כאלו שאני יכולה באמת להרגיש שבכל רגע נתון נוח לי.

5 לתרגל מרחב של בחירה חופשית – הסטודיו הוא המקום שבו אנו מתרגלים להיות בבחירה. כל רגע, כל תנועה,הוא מתוך בחירה שלמה ומלאה. כשאני מאלתרת יחד עם עוד אנשים במרחב ההחלטות והבחירות שלהם משפיעות גם עלי (כמו בחיים) ובסטודיו אני אשאל את עצמי ואתרגל את האפשרות להיות בבחירה מלאה. 

6. "לזפזפ בין שיחות" – כשאני נעה מתוך כל הדברים שלמעלה- נוחות, השראה ובחירה פתאום אני יכולה לנוע בקלות בין מפגשים, בין א.נשים, להרגיש איפה נכון לי להיות בכל רגע. הבחירה מאפשרת לנוע בין שיחות תנועתיות מעמיקות לקלילות, טובות ומורכבות.

7. "למדני את השיר הפשוט של ללכת" – הליכה. במרחבי האלתור ובשיעורים כמעט תמיד יש הנחייה פשוטה- בואו נתחיל ללכת.. ההליכה משחררת, מאווררת, תשומת לב מחודשת לגוף, הנעה של עצמי ושל המרחב ורגע של כיוונון של הכלי שלנו שהוא הגוף כמובן. כשהכיוונון הזה עובד טוב ומשקיעים בו השמיים הם הגבול. 

8. אלתור זה 90 אחוז הקשבה 10 אחוז הובלה – משפט שלמדתי ממורתי האהובה דניה אלרז (עוד קצת עליה בהמשך). כשאני מאלתרת אני מתחילה לחוות את העולם כמו ייצור דמיוני שיש לו אנטנות עם קולטנים והקולטנים הללו הם קולטני קשב סופר רגישים. כשאני מאפשרת לעצמי להיות בהקשבה הזו ובאמת לתת לה להניע את הבחירות שלי. הרבה מהזמן אני לא צריכה לעשות מעצמי כל כך הרבה. זה מקיים וממלא באופן מפתיע.

אפשר למצוא  עוד מלא סיבות לתרגל אימפרוביזציה שעוד לא כתבתי כאן אבל האמת היא שכולם נמצאים כמו הוכחה למה "למה שהיה צריך להוכיח" שאימפרוביזציה היא פשוט כלי לחיים עצמם. אצלי היא שינתה והשפיעה על כל תחום הרבה מחוץ לסטודיו…

בסופש של ה 16-17.6 מגיעות שלוש באמת מופלאות -דניה אלרז שהייתה מורתי במשך המון שנים ומגיעה מירושלים היחידה והיא באמת מדהימה! רוני מרסלנד שהיא חברה טובה ובקרוב טסה לחו"ל וזו הזדמנות נדירה להנות ממנה ולוטן ספיר שיש לה טונה ידע ונסיון בתחום המהמם הזה של אלתור בתנועה. באמת שחבל לפספס את היופי הזה!!

אביטל בר צורי בתנועה של ידיים

אביטל בר צורי

מנהלת את סטודיו פנטהריי מנהלת שותפה בבית ספר 'נענע- תנועה מהפנים אל החוץ'. מטפלת בתנועה, מנחה מרחבי קונטקט ואימפרוביזציה, ומומחית בשיטת לאבאן ברטנייף. מאמינה מאד בקשר בין התנועה והגוף לבין הנפש והדפוסים שלנו. חוקרת שוב ושוב את הקשר שבין התנועה בסטודיו לחיים עצמם.

שתפו >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פנטהריי- מקום לתנועה ויצירה, מרחב שמבקש לקרב את עולם התנועה , המחול והחיבור שבין הגוף והנפש לכך אחד ואחת שחפצים.ות בו. המרחב שלנו ממוקם בקיבוץ גניגר בלב עמק יזרעאל. 

סדנאות וסופי שבוע

11/09
| 09:30-13:30
עם אביטל בר צורי
תנועה ~ מסע ~ טקס סדנה ייחודית לנשים על הקשר שבין היד ללב
08/10
| 9:30-13:30
עם אביטל בר צורי
תנועה ~ מסע ~ טקס סדנה ייחודית לנשים החוקרת את היכולת לשמוט, להיעזב ולראות מה יכול לצמוח.

הרשמו לניוזלטר של פנטהריי

״עולם המים של הגוף״
קורס קיץ על הנוזלים בגוף בשיטת bMC

3-5/7

הצטרפו לעדכונים

מוזמנים ומוזמנות להרשם לקבלת עדכונים על הפעילות

דילוג לתוכן